Manicure biologiczny - doskonałe rozwiązanie dla zdrowych i pięknych paznokci

Photo by Chelson Tamares on Unsplash

Mogliście słyszeć o czymś takim jak manicure biologiczny, czyli malowaniu paznokci na dłoniach czymś więcej niż tylko kolorowym lakierem. Jeśli rozwiewamy wątpliwości, tłumacząc najprościej, to połączenie pielęgnacji paznokci z tradycyjnym ich malowaniem. W tym rodzaju manicure korzysta się wyłącznie z plastikowych lub szklanych narzędzi oraz drewnianego patyczka. Nie ma mowy o metalowych pilniczkach czy agresywnym wycinaniu skórek - to właśnie wyróżnia manicure biologiczny.

Czym różni się manicure biologiczny od klasycznego i japońskiego?

W przypadku jest przede wszystkim pielęgnacja paznokci. Malowanie jest wyłącznie dodatkiem w trakcie robienia tego rodzaju manicure. W tradycyjnym manicure u kosmetyczki korzysta się jedynie z plastikowych lub szklanych narzędzi oraz drewnianego patyczka. Natomiast w manicure biologicznym, kolorowym lakierem nacisk kładzie się na ochronę i zdrowie paznokci. Brak ubocznego podczas wykonywania tego rodzaju zabiegu agresywnego wycinania skórek i korzystania z metalowych pilników.

Na czym polega manicure biologiczny?

Manicure biologiczny polega na oczyszczeniu płytki paznokciowej z pozostałości lakierów delikatnym preparatem złuszczającym. Ten zabieg doskonale sprawdza się szczególnie u osób, które mają słabe i łamliwe paznokcie. Dzięki temu zabiegowi paznokcie zyskują naturalny wygląd, stają się piękne i zadbane.

Proces krok po kroku: Jak wykonuje się manicure biologiczny?

Proces wykonania manicure biologicznego składa się z kilku etapów, które zapewniają odpowiednią regenerację paznokci:

 1. Oczyszczanie płytki paznokciowej delikatnym preparatem złuszczającym.
 2. Zmiękczenie skórek wokół paznokcia przy pomocy specjalnego preparatu.
 3. Usunięcie nadmiaru skórek przy użyciu plastikowego lub szklanego patyczka.
 4. Wyrównanie powierzchni paznokci przy użyciu pilnika szklanego.
 5. Nałożenie odżywki wzmacniającej lub nawilżającej na płytkę paznokcia.
 6. Nałożenie wybranego kolorowego lakieru na paznokcie.
 7. Zabezpieczenie lakieru aplikacją top coatu.

Dla kogo jest polecany i jakie są jego zalety?

Manicure biologiczny jest polecany dla wszystkich osób, które cenią sobie naturalny wygląd i francuską nonszalancję. Ten rodzaj manicure to hit w ofercie gabinetów urody, dzięki któremu uzyskasz efekt wypielęgnowanych, odżywionych i zregenerowanych paznokci. Jeśli lubisz malować paznokcie i chcesz, aby wyglądały one zadbane, to manicure biologiczny jest najlepszym zabiegiem dla Ciebie.

Wynikiem odpowiednio wykonanego manicure biologicznego są piękne paznokcie, które mogą być ozdobione kolorowym lakierem lub pozostawione w naturalnym wyglądzie. Ten prosty i bezpieczny zabieg można wykonać nawet w domowym zaciszu, dbając o swoje paznokcie.

Zalety manicure biologicznego to między innymi:

 • Regeneracja paznokci i skórek wokół nich.
 • Wzmocnienie i wygładzenie płytki paznokcia.
 • Stymulacja wzrostu paznokci.
 • Zapewnienie zdrowego i naturalnego wyglądu paznokci.
 • Ochrona paznokci przed uszkodzeniami.

Dzięki manicure biologicznemu możesz cieszyć się pięknymi, zdrowymi i zadbany paznokciami, które będą idealnym uzupełnieniem Twojego stylu.

Related posts