Co to tipsy? Wszystko co powinieneś wiedzieć o sztucznych paznokciach

Photo by Ke Vin on Unsplash

Marzysz o długich, pięknymi paznokciami, ale natura nie obdarzyła Cię takowym? Nie martw się, żaden problem! Dzięki przedłużaniu paznokci możesz cieszyć się wymarzonymi, zadbanymi dłońmi bez wielkich nakładów pracy. Jedną z najczęściej stosowanych technik są tipsy z tworzywa sztucznego, stanowiące obiegowe określenie przedłużania i stylizacji paznokci paznokcie zarówno żelowe jak i akrylowe należy regularnie uzupełniać co tygodnie. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć na ich temat!

Jak i czym przykleić tipsy, żeby się trzymały?

Aby tipsy dobrze się trzymały, kluczowe jest odpowiednie przygotowanie naturalnej płytki paznokcia. Najpierw należy ją odtłuścić specjalnym cleanerem, dzięki czemu klej będzie mógł się dobrze związać. Następnie należy dopasować kształt tipsa do swojego naturalnego paznokcia. Pamiętaj, aby przykleić tipsę możliwie jak najbliżej płytki - w tym celu możesz użyć kleju do przedłużania paznokci na bazie akrylu lub żelu.

Co zrobić, żeby tipsy się nie odklejały?

Utrzymanie tipsów w dobrym stanie wymaga regularnej pielęgnacji. Co 2-3 tygodnie powinnaś udać się do salonu w celu ich uzupełnienia. Podczas zabiegu stylelistka zeszlifuje cienką warstwę ze sztucznego paznokcia i nałoży nową. Dzięki temu tipsy będą wyglądać jak nowe.

Dlaczego tipsy mogą odpadać?

Główną przyczyną odklejania się tipsów jest niewłaściwa pielęgnacja i brak regularnych uzupełnień. Z czasem przestrzeń między naturalną płytką a sztucznym przedłużeniem się powiększa, co powoduje rozluźnienie się kleju i w konsekwencji odpadnięcie tipsa.

Inne możliwe przyczyny to:

  • Uszkodzenia mechaniczne spowodowane uderzeniami lub zahaczeniami
  • Używanie agresywnych środków chemicznych do mycia naczyń, sprzątania itp.
  • Zmiana kształtu paznokcia naturalnego przez jego podrośnięcie

Jak zdjąć tipsy, żeby nie uszkodzić paznokci?

Przy samodzielnym usuwaniu tipsów zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia płytki paznokcia. Dlatego zalecane jest wykonywanie tej czynności w profesjonalnym salonie. W tym celu stosuje się aceton - usuwa on klej oraz żelowe lub akrylowe przedłużenie.

Jeśli jednak zdecydujesz się na samodzielne usuwanie, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

  1. Zmiękczaj tipsy przez około 10-15 minut w roztworze akrylowego usuwacza lub acetonu kosmetycznego
  2. Przy użyciu drewnianego patyczka lub pilnika delikatnie podważ i ściągnij tipsę, uważając aby nie uszkodzić naturalnego paznokcia
  3. Po usunięciu wszystkich tipsów dokładnie umyj i nawilż dłonie

Czy tipsy niszczą paznokcie? Czy klej do tipsów jest szkodliwy?

Wiele kobiet obawia się, że stosowanie tipsów zagraża zdrowiu ich paznokci. Prawda jest taka, że przy właściwym, fachowym wykonaniu i regularnej pielęgnacji przedłużanie paznokci tipsami nie jest szkodliwe.

Należy jednak unikać niskiej jakości produktów zawierających szkodliwe substancje chemiczne. Wysokiej klasy akryle, żele i kleje do tipsów nie zawierają związków toksycznych i są w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Jak dbać o paznokcie po zdjęciu tipsów?

Po usunięciu sztucznych przedłużeń twoje naturalne paznokcie mogą być osłabione i przesuszone. Aby im pomóc zregenerować się, stosuj następujące zasady pielęgnacji:

  • Obcinaj paznokcie i pilnikuj ich kształt tylko w razie potrzeby
  • Używaj odżywczych olejków i kremów wzmacniających płytkę
  • Unikaj lakierów hybrydowych, poninieważ ich usuwanie jest mocno obciążające
  • Daj paznokciom odpocząć od kolejnej stylizacji przez minimum miesiąc

Przestrzegając tych wskazówek, będziesz mogła cieszyć się zdrowymi i pięknymi paznokciami!

Related posts