Znana wszystkim tablica magnetyczna – jakie istnieją jej rodzaje?

Czy tylko w szkolnej klasie możemy spotkać tablice? Kiedyś pewnie byłoby to całkiem oczywiste, jednak obecnie ten trend nieco się zmienił i narzędzie to pojawia się też w innych miejscach. Dowiedziono bowiem, że to narzędzie, które może bardzo wydatnie wspomóc wiele procesów. Dzięki niemu, łatwiejsza staje się nauka, organizacja zadań oraz zapamiętywanie. Będzie też ciekawym miejscem, aby umieścić tam pamiątki.

Mimo tego, że tablica magnetyczna nie jest czymś kompletnie innym od klasycznego narzędzia każdej szkolnej klasy, posiada ona bardzo szerokie zastosowanie. Istotne jest to, że możliwe jest umieszczanie na niej magnesów. Co więcej, możliwe jest też pisanie po niej za pomocą markerów, jednak spora część modeli tych tablic, nadaje się jedynie do mocowania magnesów. Sklepy oferują nam różne konfiguracje, szczególnie jeżeli chodzi o jakość oraz materiały wykonania. W związku z tym, przeznaczenie poszczególnych egzemplarzy może być inne. Dodatkowo, nie będzie problemu by zakupić taką magnetyczną tablicę, która będzie mogła zadowolić nas swoimi rozmiarami. Dziś, dostępne są bowiem tablice od formatu A4, aż po takie sięgające dwóch metrów.

Po jakie tablice magnetyczne możemy sięgnąć? – najpopularniejsze modele

Dziś popularnością cieszą się flipcharty, które są wolnostojącymi tablicami magnetycznymi. Da się na nich przyczepiać magnesy, ale są też suchościeralne. Posiadają nóżki, zatem nie ma konieczności wieszania na ścianie i możemy ją rozstawić w każdym miejscu. Mimo tego, że klasyką co do rozmiaru jest 70x100cm, nie będzie problemu, aby znaleźć też mniejsze i większe.

Stalowe tablice zaopatrzone są w powłokę z nierdzewnej stali, stąd świetnie trzymają się na niej magnesy. Nie są to drogie tablice, a ich wytrzymałość jest wysoka. Już za około kilkadziesiąt złotych, z pewnością kupimy taką stalową tablice, której rozmiar to przynajmniej 40x80cm.

Dobry stosunek jakości do ceny przedstawiają lakierowane tablice. Nie są one tanie, jednak będzie to o wiele lepsza technologia niż w przypadku tych kredowych. Co więcej, za taką zapłacimy o wiele mniej, niż za porcelanową. Oczywiście istnieje możliwość pisania po nich, jednak w takim wypadku będziemy musieli zaopatrzyć się w odpowiednie markery.

Chociaż tablice porcelanowe nie należą do najtańszych, gwarantują bardzo wysoką wytrzymałość. W odróżnieniu od szklanych tablic, te posiadają matową powierzchnię. Z uwagi na dużą solidność, są wyjątkowo odporne na wszelkie powierzchniowe uszkodzenia oraz zadrapania.

Tradycyjne, zielone i czarne tablice to oczywiście te popularne, po których pisze się kredą. One również mogą być zaopatrzone w magnetyczną funkcję. Są one relatywnie duże i ciężkie, dlatego najczęściej wiszą one na ścianie. Oczywiście można nabyć też model na nóżkach, jednak będzie on stosunkowo mniejszy.

Tablice magnetyczne ze szkła, znane są z odporności na zarysowania. Poleca się ich zakup, gdy planuje się dość intensywną eksploatację. Materiałem ich wykonania jest szkło hartowane, a dodatkowo wyglądają bardzo efektownie. Nie jest powiedziane, że muszą one znajdować się wyłącznie w biurze, ponieważ coraz częściej stają się ciekawymi elementami wystroju domów i mieszkań.Tablice samoprzylepne, elastyczne to swoje rodzaju alternatywa, która zastąpi wiele z rodzajów tablic wymienionych powyżej. Jako, że produkuje się je z rozciągliwej folii, z powodzeniem możemy je umieszczać na poziomych i pionowych powierzchniach. Na sam przód wysuwa się tutaj ich mobilność, a można też dodać, że spotkamy takie tablice w rozmiarach od A4 do A2.