Jak wydłużyć szyję - polecane ćwiczenia

Photo by Ana Itonishvili on Unsplash

Czy zmagasz się z problemem skróconej szyi, podwójnego podbródka lub zmarszczek na tej delikatnej okolicy? Nie jesteś odosobniona! Wiele osób boryka się z tymi kłopotami, ale jest na to prosty sposób. Dziś przedstawimy Ci zestaw ćwiczeń, które pomogą Ci wydłużyć szyję, wyszczuplić ją i pozbyć się niechcianych zmarszczek. Dzięki nim możesz odzyskać łabędzią szyję, zarysowaną linię żuchwy i pozbyć się przygarbienia oraz wystającego miejsca na karku. Wypróbuj te proste ćwiczenia, a rezultaty Cię zaskoczą!

Zestaw ćwiczeń szyi i karku

1. Ćwiczenie wydłużające szyję

Usiądź prosto, z głową skierowaną do przodu. Powoli przechyl głowę do tyłu, patrząc w sufit. Wytrzymaj 5 sekund, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 10 razy.

2. Skręty głową

Usiądź prosto i obróć głowę powoli w prawo, patrząc przez ramię. Wytrzymaj 5 sekund, a następnie powróć do pozycji wyjściowej. Powtórz po drugiej stronie. Wykonaj 10 powtórzeń w każdą stronę.

3. Przechyły głową

Usiądź prosto i przechyl głowę w prawo, jakbyś chciała położyć ucho na ramieniu. Wytrzymaj 5 sekund, a następnie powróć do pozycji wyjściowej. Powtórz po drugiej stronie. Wykonaj 10 powtórzeń w każdą stronę.

4. Unoszenie brody

Usiądź prosto i unieś brodę do góry, jakbyś chciała patrzeć na sufit. Wytrzymaj 5 sekund, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 10 razy.

5. Masaż karku

Wykorzystaj palce, aby delikatnie masować mięśnie karku, robiąc małe, okrężne ruchy. Zwróć szczególną uwagę na miejsca, gdzie występuje napięcie lub ból. Wykonuj masaż przez 2-3 minuty.

6. Przeplatanie palców

Spleć palce obu rąk i umieść je za głową, z łokciami skierowanymi do przodu. Delikatnie pociągnij głowę do tyłu, wydłużając szyję. Wytrzymaj 10 sekund, a następnie zwolnij. Powtórz 5 razy.

7. Ćwiczenie z ręcznikiem

Weź mały ręcznik i zroluj go w rulon. Umieść ręcznik na głowie, na linii czoła. Delikatnie pochyl głowę do przodu, naciskając na ręcznik. Wytrzymaj 10 sekund, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 5 razy.

8. Ćwiczenie z piłką

Umieść małą piłkę (np. tenisową) na ścianie na wysokości karku. Stań przodem do ściany i opierając się na piłce, wykonaj delikatne ruchy okrężne głową w obu kierunkach. Wykonaj 10 powtórzeń w każdą stronę.

9. Ćwiczenie ze sznurem

Weź sznur o długości około 1 metra. Stań prosto, trzymając końce sznura w obu rękach. Unieś ręce nad głową, wydłużając szyję. Wytrzymaj 10 sekund, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 5 razy.

Pamiętaj, aby wykonywać te ćwiczenia regularnie, a z czasem zauważysz poprawę w wydłużeniu i wyszczupleniu szyi, zarysowaniu linii żuchwy oraz zmniejszeniu widoczności podwójnego podbródka i zmarszczek.

Tabela podsumowująca ćwiczenia:

ĆwiczenieSeriaPowtórzenia
Wydłużające szyję110
Skręty głową110 (na stronę)
Przechyły głową110 (na stronę)
Unoszenie brody110
Masaż karku12-3 minuty
Przeplatanie palców15
Ćwiczenie z ręcznikiem15
Ćwiczenie z piłką110 (na stronę)
Ćwiczenie ze sznurem15

Stosuj te ćwiczenia regularnie, a wkrótce zauważysz poprawę w wyglądzie i kondycji swojej szyi. Pamiętaj, że konsekwencja jest kluczem do sukcesu. Powodzenia!