Fryzury bob - jak układać i stylizować?

Photo by Tore F on Unsplash

Fryzury bob to jedne z najpopularniejszych i najbardziej ponadczasowych fryzur damskich. Ich główną zaletą jest uniwersalność - pasują zarówno do klasycznych, jak i bardzo modnych stylizacji. Dziś przyjrzymy się bliżej różnym wariantom tej fryzury i podpowiemy, jak ją układać i stylizować.

Co to jest fryzura bob i jakie są jej odmiany?

Bob to krótka fryzura z prostym cięciem, której długość zwykle sięga między linię żuchwy a obojczyki. Jej najbardziej rozpoznawalną wersją jest klasyczny blunt bob - fryzura o jednakowej długości z całkiem prostą linią cięcia na wysokości żuchwy lub nieco dłuższa. Do najpopularniejszych odmian boba należą również shaggy bob z delikatnymi wycieniowaniami i wyszarpanym konturem, long bob (dłuższy wariant sięgający ramion) oraz różne wariacje z grzywką na boki lub na prosto.

Long bob (długi bob) - funkcjonalny i wdzięczny

Long bob fryzura damska to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Ta dłuższa wersja klasycznego boba sięga na ogół ramion i dobrze sprawdza się zarówno na cienkich, jak i grubych włosach. Long bob z grzywką to dobry wybór dla kobiet, które chcą wypróbować nowoczesną i niezobowiązującą fryzurę. Świetnie komponuje się z falami, lekką mętnością i wycieniowanymi końcówkami. Jeśli długość połączona z niezbyt intensywną stylizacją okaże się dla ciebie zbyt zwyczajna, możesz zaszaleć z koloryzacją lub lekką trwałą.

Zalety long bobaWady long boba
  • Łatwy w stylizacji
  • Świetnie modeluje rysy twarzy
  • Daje wiele możliwości układania i stylizacji
  • Pasuje do różnych typów urody
  • Wymaga regularnych przycinań
  • Na bardzo prostych włosach może wyglądać niekorzystnie

Shaggy bob - modna i kusząca fryzura

Shaggy bob to kolejna ciekawa propozycja dla pań lubiących modne i trochę zadziorniejsze fryzury. W tym przypadku kluczowe jest stopniowanie długości i wycieniowanie końcówek - warstwowe i nieco roztrzepane cięcie dodaje shaggy bobowi lekkości, objętości i doskonale wpisuje się w obecnie panującą modę na naturalność. Jeśli nie masz problemów z puszącymi się włosami, shaggy bob z grzywką będzie świetnym wyborem. Świetnie komponuje się zarówno z klasycznymi jak i bardzo młodzieżowymi stylizacjami.

Bob blunt - klasyk, który nie wychodzi z mody

Bob blunt z grzywką to absolutny klasyk, który jest ponadczasowy i przez wiele lat nie wychodzi z mody. Jest oficjalniejszy i bardziej zdecydowany niż pozostałe wersje tej fryzury. Lubi prostopadłe linie, idealne cięcie i wyrazisty kontur. Dla wielu kobiet właśnie taka mocno zarysowana forma boba jest najlepsza. Bob blunt cięty na równej długości z grzywką na prosto wygląda fenomenalnie zwłaszcza na gładkich i gęstych włosach. Można go układać na wiele sposobów - z lekkim nieładem, gładko zaczesanego do tyłu lub na bok. Jest bardzo elegancki i uniwersalny, dlatego nawet surowe fryzury długi bob bez grzywki będą w dobrym guście.

  1. Użyj lokówki o średnicy ok. 2 cm, aby wprowadzić luźne fale w długości włosów.
  2. Utrwal loki delikatnie natryskując je lakierem o średnim stopniu utrwalenia.
  3. Na koniec użyj trochę pianki lub mussu zazabuczającej dla podkreślenia kształtu i objętości.

Tak możesz z powodzeniem wystylizować fale na długim bobie, który będzie efektownym uzupełnieniem wieczorowej stylizacji lub fryzurą na wesele. Jeśli nie masz nawyku, układać włosów, popros o pomoc znajomą fryzjerkę lub stylistkę. Z falami nie można przesadzić!

Podsumowanie - jak wybrać fryzurę bob najlepszą dla siebie?

Fryzura bob ma mnóstwo odmian i każda kobieta powinna znaleźć wśród nich tę, która będzie dla niej najlepsza. Warto zastanowić się jaki styl życia prowadzisz, jaki masz typ urody i budowę. Jeśli zależy ci na eleganckiej i ponadczasowej fryzurze - zdecyduj się na klasyczny blunt bob. Nie bój się jednak też młodzieżowych i nieco bardziej buntowniczych stylizacji jak shaggy lub wygolony niski bob z tyłem. Dla kobiet lubiących niezobowiązujący look z nutą nonszalancji i wygody, long bob będzie strzałem w dziesiątkę. Wybór należy do ciebie - w końcu możesz wypróbować kilka różnych wersji tej fryzury i znaleźć tę, która przypadnie ci do gustu.