Zakup podkładu Estee lauder double wear lub perfum kompletnie w ciemno? Dowiedz się, czy uda Ci się wybrać odpowiedni produkt Juicy Couture, nie znając jego zapachu!

Bardzo cenimy sobie możliwość zrobienia szybkich zakupów, natomiast nie zawsze mamy ku temu szansę. Możemy przecież wejść do drogerii, sięgnąć po pierwsze lepsze perfumy i udać się do kasy. To jednak sytuacja, kiedy prawie na pewno z zakupu zadowoleni nie będziemy, ponieważ by dobrać najlepszy zapach, musimy przedstawiać zupełnie inne podejście oraz posiadać przynajmniej podstawową wiedzę z tego zakresu. Papierowy tester nie będzie dobrym wyznacznikiem, a szybkie spryskanie nadgarstka także na nie wiele się zda, kiedy nie odczekamy odpowiedniej ilości czasu.

Lubimy wybierać perfumy, których posiadanie świadczy o pewnym prestiżu, stąd sięgamy po produkty Juicy Couture, które znajdziemy tutaj (wraz z podkładami Estee lauder double wear), a często chętnie też do nich wracamy. Nie od dziś wiadomo o tym, że dobre perfumy mogą dość sporo kosztować, dlatego nie można bazować wyłącznie na firmowym logo, czy też urzekającym wyglądzie flakonika.

Kupujesz perfumy w ciemno? Sporo ryzykujesz!

Kiedy decydujemy się na kupno perfum, bez ich wcześniejszego sprawdzenia, nie możemy być pewni tego, że te wpiszą się w nasz gust. Bardzo lubimy kupować przez Internet, natomiast tam nie mamy okazji przetestować produktu. Z uwagi na to, warto wcześniej przejść się do perfumerii, bądź też zaopatrzyć się próbki, gdyż nie wiąże się to z wysokim kosztem. Wiele dowiemy się już jednak z opisu produktu, natomiast nie będzie to wystarczająca wiedza, by podjąć ostateczną decyzję. Dane perfumy, na każdej osobie będą pachnieć kompletnie inaczej, dlatego jeśli mamy taką możliwość, dbajmy o to, abyśmy wcześniej dobrze zapoznali się z konkretnym zapachem.

Perfumy na prezent – wciąż dobry pomysł?

Zakup perfum jest czymś trudnym i to niezależnie od tego, komu je planujemy sprawić. Wybierając zapach dla kogoś nam bliskiego, warto zorientować się, jak prezentuje się jego gust zapachowy, a już najlepiej po prostu zaproponować wspólne zakupy. Perfumy powinny stać się praktycznym i przydatnym prezentem, dlatego warto abyśmy tego dopilnowali. Możemy nawet zapytać o ulubioną nutę zapachów, a to już bardzo zawęzi nam pole wyboru.

Zapoznajmy się z popularnymi nutami zapachowymi

Śmiało można powiedzieć, że istnieje pięć flagowych nut zapachowych, które określają konkretne rodzaje perfum. Znajomość ich jest wyjątkowo istotna, a na pewno w sytuacji, kiedy chcemy kupić je w ciemno, bez wcześniejszego przetestowania.

Perfumy lekkie i cytrusowe, zamknięte są w nucie świeżej (zielonej). Po nie, najczęściej sięgają osoby młode oraz aktywne. Na pewno nie można powiedzieć, że są one eleganckie, ponieważ prezentują raczej luźny oraz sportowy styl.

Perfumy romantyczne, czyli kwiatowa nuta. To zapachy dość ciężkie do sprecyzowania, gdyż istnieje bardzo szeroki przekrój produktów z ich grona. Najczęściej to jednak lekkie perfumy, które może urozmaicać truskawka lub bergamotka. Mogą to być również słodkie zapachy, jednak warto skupić się tu na znajomości kwiatów, z których dane perfumy powstały. Dzięki temu, będziemy mogli sobie spróbować wyobrazić dany zapach.

W nucie owocowej, zawiera się bardzo wiele różnych zapachów. Podobnie z resztą, jak w przypadku kwiatowej nuty. Mimo tego, że ciężko określić jakie to dokładnie zapachy, mówi się jednak, że są one słodkie albo słodko-kwaśne. Bywają nieco ulotne, jednak mogą pozostawiana skórze lekki i świeży zapach.

Ciepłe oraz ciężkie zapachy, określają nutę drzewną, która jest najczęstszym wyborem osób dojrzałych. To głównie perfumy, które mogą bardzo długo utrzymywać się na naszych ciałach. Zapachy ciężkie, a niekiedy nawet też duszące są zawarte w nucie orientalnej. Często nazywa się je również perfumami zmysłowymi, a za przykład posłużyć może np. wanilia, lub też piżmo.