Wybieramy telefon konferencyjny

Zagospodarowanie praktycznego biura to zadanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania, zwłaszcza, jeżeli chcemy wybrać dobrej jakości sprzęt. Na wyposażeniu do firmy nie można za bardzo oszczędzać, kiepskiej jakości telefony, komputery czy drukarki, najprawdopodobniej szybko ulegną usterce, a nie chodzi o to, by co roku wymieniać je na nowe. Jaki telefony biurowy wybrać?

Technologia VoIP

VoIP, czyli Voice over Internet Protocol to praktyczna technologia cyfrowa, która daje możliwość wysyłania dźwięków przez sieć internetową lub dzięki specjalnej, przeznaczonej do tego sieci która wykorzystuje protokół IP. Chociaż brzmi to dość skomplikowanie, taki rodzaj telefonii jest bardzo prosty zarówno w obsłudze, jak i w zarządzaniu. Na czym polega system VoIP? Najprościej rzecz ujmując jest to nowa forma technologii VoIP, która jest praktyczna i pozwala dużo obniżyć koszty połączeń tych krajowych i również tych międzynarodowych. Na taką opcję zazwyczaj decydują się przedsiębiorcy, którzy kontaktują się z klientami czy kontrahentami zagranicznymi. Chcąc wdrożyć w firmie taką technologię, nie powinniśmy martwić się o nowe okablowania, ze względu na to, że telefony biurowe IP działają na zasadzie zwykłego łączą internetowego. Natomiast instalacja jest bezproblemowa i można zrealizować ją bez wsparcia osób trzecich. Wykonywać połączenia można z telefonu biurowego VoIP, standardowego aparatu wyposażonego w bramkę VoIP lub z komputera, w zależności od tego, jakie posiadamy preferencje i oczekiwania.

Telefon biurowy IP – czy to najlepsze rozwiązanie?

Telefon biurowy VoIP to dobre rozwiązanie dla każdej firmy, której zależy na wydajnej pracy oraz niewielkich kosztach utrzymania. Jakie są ważne zalety takiej telefonii? Po pierwsze niskie koszty połączeń poza krajem, po drugie integracja telefonii IP i komputerowej. W tym przypadku można zyskać całkiem za darmo połączenia w obrębie jednej sieci, instalacja i obsługa są proste. Abonament w porównaniu do telefonów standardowych jest dużo niższy. Wiadomo, że każde rozwiązanie ma zalety, jednak także pewne wady. Do negatywnych cech można zaliczyć taki fakt, że połączenie zależy od jakości i prędkości Internetu, dlatego jeżeli zasięg będzie kiepski, to jakość połączenia, czy rozmowy online będą pozostawiały sporo do życzenia. Taka technologia VoIP jest coraz popularniejsza i wiele wskazuje na to, że za jakiś czas kompletnie wyprze standardowe usługi telekomunikacyjne. Każda osoba prowadząca własną firmę chce aby ograniczyć koszty prowadzenia biznesu i nie jest to nic nienormalnego. Oferta telefonii IP jest opłacalna i być może warto rozważyć takie rozwiązanie.

Telefon biurowy jest wyposażeniem niezbędnym w każdej firmie, od niego zależy skuteczność pracy oraz szybkość przepływu informacji w firmie. Technologia SIP może w tym pomóc, do wyboru posiadamy bardzo dużo modeli telefonów, które można dopasować do swoich potrzeb.