Stosowanie żelu do USG. Co powinniśmy wiedzieć?

Na pewno warto zaznaczyć, że jest to żel o bardzo wysokim standardzie, kiedy mówimy o jego używaniu. Dzięki stosowaniu tego żelu możliwe jest przewodzenie ultradźwięków. Żel powinno rozprowadzać się na skórze. W ten sposób tworzy on idealne i właściwe podłoże, które umożliwia odpowiedni i prawidłowy przepływ fal ultradźwiękowych bezpośrednio do obszaru, który powinien być obrazowany.

O czym musimy pamiętać, zanim sięgniemy po żel?

Otóż, żel do usg świetnie sprawdza się w wielu różnych aspektach. Żelu ten jest często używany w różnych rodzajach terapii ultrasonograficznych. Ten aspekt jest ważny i musimy o tym wiedzieć. Żel jest przede wszystkim bierny chemicznie oraz nie znajdziemy w jego składzie soli. To powoduje, że używanie i korzystanie z żelu do USG jest całkowicie bezpieczne. Można go stosować z wszystkich typami głowic USG. Żel jest właściwym preparatem do przeprowadzania badań internistycznych, ginekologiczno – położniczych oraz urologicznych. Używa się go w placówkach medycznych, w których to stosuje się diagnostykę USG. Żel ten również idealnie sprawdzi się w gabinetach kosmetologicznych oraz pracowniach fizykoterapeutycznych, czyli wszędzie tam, gdzie wykonuje się zabiegi z użyciem ultradźwięków.

Jakie wyróżniamy główne zalety stosowania żelu do USG?

Warto wspomnieć, że żel ten nie zawiera jakichkolwiek substancji zapachowych oraz jest przezroczysty. Występuje w unikatowej formule oraz jest produktem gotowym do użycia, która ma neutralny odczyn pH. Żel cechuje się świetną odpornością na wysychanie oraz ma dobrą przyczepność do skóry. Te wszystkie atuty sprawiają, że wiele osób korzysta z żelu do USG.