Przedszkole na Ursynowie – 5 najważniejszych pytań każdego rodzica

Odpowiednie zadbanie o rozwój i szczęście dziecka to bez wątpienia priorytet dla każdego rodzica i w związku z tym pojawia się mnóstwo pytań, również tych związanych z wyborem odpowiedniego przedszkola. Jeżeli jesteś rodzicem, sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i w ten sposób wybierz odpowiednią placówkę na warszawskim Ursynowie – oto co warto wiedzieć, aby podjęta decyzja była jak najlepsza!

Pytanie 1 – Przedszkole prywatne czy publiczne?

To zdecydowanie jedno z najczęściej zadawanych pytań, dlatego warto zacząć od odpowiedzi właśnie na nie. Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy zapisać dziecko do placówki publicznej, w celu zaoszczędzenia sporej ilości pieniędzy – jest to oczywiście dobra opcja pod kątem ekonomicznym, jednak nie zawsze będzie miała pozytywny wpływ na rozwój oraz zadowolenie dziecka. Wynika to przede wszystkim z tego, że takie placówki mogą być mniej profesjonalne od przedszkoli prywatnych.

Z czego to wynika? Przede wszystkim z wielkości grup – w placówkach publicznych składają się z co najmniej kilkunastu maluchów, co utrudnia indywidualne zajmowanie się każdym z nich. Opiekunowie nie poświęcą Twojemu dziecku tak dużej ilości czasu, jak opiekunowie w przedszkolu niepublicznym, co może odbić się na jego rozwoju czy poczuciu bezpieczeństwa. Prywatne przedszkole Ursynow częściej ma też bardziej rozbudowaną ofertę edukacyjną, serwuje lepsze posiłki i jest lepiej wyposażone.

Pytanie 2 – Jakie są cechy nowoczesnego przedszkola?

Jeżeli chcesz wybrać odpowiednie przedszkole na Ursynowie, musisz przede wszystkim wziąć pod uwagę kilka aspektów – do najważniejszych cech nowoczesne placówki zaliczamy:

  • doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę opiekunów, którzy posiadają odpowiednie podejście do dzieci i są zaangażowani w ich rozwój,
  • doskonałej jakości, różnorodne zajęcia – nie tylko te podstawowe, obejmujące czytanie czy pisanie, ale również język angielski, jogę i wiele innych,
  • doskonałej jakości posiłki, jakie serwuje przedszkole – muszą być one zdrowe, pełnowartościowe i dostosowane do potrzeb malucha,
  • odpowiedni, stały kontakt z rodzicem, dzięki któremu dowiesz się jak rozwija się Twoje dziecko,
  • plac zabaw, doskonałe wyposażenie oraz stawianie na naukę poprzez zabawę – dzięki temu Twoje dziecko będzie szczęśliwe i z chęcią będzie uczęszczać do placówki.

Pytanie 3 – Jak zweryfikować jakość placówki?

Przede wszystkim warto udać się do niej bezpośrednio i porozmawiać z opiekunami. Czasami bowiem informacje na stronie nie będą wystarczające, choć oczywiście warto bardzo dokładnie się z nimi zapoznać i porównać je między sobą. Świetnym sposobem na weryfikację jakości nauczania i opieki nad maluchami będzie również zapoznanie się z opiniami innych rodziców – dzięki nim dowiesz się, czy dana placówka zapewnia im pełne poczucie bezpieczeństwa i czy w trakcie edukacji nie pojawiać się będą problemy, które wpłyną na rozwój albo zadowolenie Twojej latorośli.

Pytanie 4 – Ile kosztuje przedszkole na Ursynowie?

Wszystko zależy od konkretnej placówki oraz jakości edukacji i opieki, jaką będzie w stanie zapewnić Twojemu dziecku. Wybierając prywatne przedszkole na Ursynowie musisz liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset, a nawet ponad tysiąca złotych miesięcznie. Pamiętaj jednak, że jest to wydatek, na który warto się zdecydować, aby Twoje dziecko było w pełni szczęśliwe.

Pytanie 5 – Czy warto posłać dziecko do przedszkola?

Oczywiście! Dzięki temu maluch ma kontakt z rówieśnikami, socjalizuje się i zdobywa wiedzę. A przy okazji Ty – jako rodzic – możesz skupić się na pracy, bez obaw o to, czy Twoje dziecko jest w pełni bezpieczne. Oczywiście kluczem do sukcesu jest tutaj wybór odpowiedniej placówki, dlatego zrób wszystko, aby znaleźć tę najlepszą, która będzie w stanie w stu procentach spełnić oczekiwania – zarówno Twoje, jak i Twojego dziecka.