Niedrogie słuchawki gamerskie

Słuchawki do pc znajdziemy niemalże wszędzie, ponieważ to podstawowy typ słuchawek, szczególnie te z kablem. Będą one funkcjonowały jako słuchawki do pracy w biurze, na uczelniach czy nawet w domowym zaciszu. To słuchawki, które będą odgrywały bardzo ważną rolę w życiu każdego gracza, amatora i profesjonalisty. Im wyższa cena, tym wyższa jakość – na ogół, ponieważ ta zasada ma się różnie, jak w przypadku chyba wszystkiego. Gamerskie słuchawki z mikrofonem usb można także znaleźć w atrakcyjnej cenie.

Corsair Gaming HS60 Surround Carbon

To słuchawki nagłowne z podłączeniem kablowym (styk typu jack 3,5 mm). Jednocześnie są to słuchawki na usb, gdyż w przypadku tego modelu mamy też opcję podłączenia przez port usb. Słuchawki można podłączyć do wielu różnych modeli sprzętu, jak konsole PlayStation czy Xbox One oraz oczywiście komputery stacjonarne. Corsair Gaming HS60 Surround Carbon odznaczają się wysoką jakością dźwięku, zapewniając możliwość regulacji głośności, ustawienia korektora przy dźwięku przestrzennym w przetwornikach o średnicy 50 mm. Pasmo przekazu w tym przypadku to 20 -20 000 Hz, zaś impedancja wynosi 32 Om. Słuchawki Corsair są solidnie wykonane i jednocześnie zachwycają prezencją.

Model Kingston Hyperx Cloud II

To zdecydowanie nie są słuchawki do biura, gdzie królują przede wszystkim słuchawki do telefonu stacjonarnego czy słuchawki bluetooth. To już średniej ceny słuchawki dla prawdziwych graczy, którzy wyłapią różnice w jakości dźwięku w trakcie użytkowania. Model Kingston Hyperx Cloud II to słuchawki z mikrofonem, które można podłączyć do większości urządzeń komputerowych ze względu na używany przy kablu styk typu jack 3,5 mm. Długość kabla wynosi 3m, więc użytkownik ma swobodę ruchu. Model zapewnia wysokiej jakości dźwięk przestrzenny – mowa tutaj o jakości Hi-Fi. Pasmo przekazu w tym przypadku to 15-25 Hz. Przetworniki w słuchawkach mają 53 mm średnicy i są bardzo wygodne dla użytkownika. Mają możliwość regulacji rozstawu oraz głośności. Impedancja wynosi 60 Ohm, a dynamika 98 dB. Model Kingston Hyperx Cloud II chwalony jest przez recenzentów i użytkowników za jakość dźwięku oraz podkreślanie muzyki, dzięki świetnemu izolowaniu otoczenia. To  bardzo ważne w przypadku próby skupienia się na rozgrywce oraz w przypadku, gdy chcemy odciąć się od reszty świata wczuwając w postać w grze lub słuchając muzyki.

Słuchawki gamerskie najczęściej kosztują sporo, ale zapewniają za to lepszą jakość dźwięku i więcej możliwości. Jednak można zakupić profesjonalne słuchawki tego typu w cenach wahających się między 250 – 650 zł i nie będą one wcale diametralnie inne czy gorsze od słuchawek usb za ponad tysiąc złotych. Jednak należy pamiętać, że przymiotnik gamerski nie czyni cudów i nie przemienia zwyczajnego sprzętu w lepszy, więc przed zakupem takiego sprzętu trzeba najpierw zapoznać się z jego specyfikacją.