Męski problem – czy tabletki na erekcję będą skuteczne?

Badania wskazują, że aż 1,5 mln mężczyzn w Polsce cierpi z powodu zaburzeń erekcji. Niestety z roku na roku liczba osób, które doświadczają takich dysfunkcji seksualnych jest coraz więcej. To problem bardzo wstydliwy, dlatego wielu panów nie potrafi sobie z nim poradzić, co więcej często całkowicie rezygnuje z aktywności seksualnej. Jak sobie radzić z takimi problemami? Czy tabletki na potencje będą dobrym rozwiązaniem?

Naturalne sposoby na poprawę sprawności seksualnej

Oczywiście zaburzenia erekcji mogą mieć różne przyczyny, dlatego warto na początku dotrzeć do źródła problemu. Większość przypadków wiąże się z chorobami układu sercowo-naczyniowego, zaburzeniami hormonalnymi, przewlekłym stresem oraz korzystaniem z używek. Czasami wystarczy zmiana trybu życia na zdrowszy, zdrowa dieta i aktywność fizyczna to podstawa. Podczas aktywności fizycznej wydziela się testosteron – hormon, który bezpośrednio wpływa na libido. Już 30 minut wysiłku sprawia, że nasz organizm zaczyna wydzielać endorfiny, dzięki którym można cieszyć się z lepszego samopoczucia. W ten sposób można cieszyć się z własnego wyglądu, co wpływa bezpośrednio nas akceptację własnego ciała oraz pewność siebie. To również czynnik zwiększający libido. Oprócz tego warto zadbać o zdrową dietę, wykluczyć z jadłospisu żywność przetworzoną oraz użytki typu alkohol, papierosy czy narkotyki.

Tabletki na potencje

Oczywiście nie zawsze możliwe jest przywrócenie sprawności w łóżku wyłącznie poprzez zmianę trybu życia na zdrowszy. Czasami potrzeba wsparcia w formie tabletek na potencje, dzięki którym można zwiększyć przepływ krwi. Na rynku farmaceutycznym dostępne są środki na erekcję bez recepty oraz na receptę. Poszczególne leki na potencje różnią się od siebie między innymi stężeniem składników aktywnych. Preparaty sprzedawane w aptekach bez recepty będą działać wolnej i trzeba przyjmować je regularnie. Niemniej jednak mogą pomóc w przypadku zaburzeń erekcji, przy czym liczy się systematyczność. Jeżeli chodzi o tabletki wydawane na receptę sytuacja wygląda nieco inaczej, bo będą skuteczniejsze i można liczyć na natychmiastowe efekty.

Czy warto przyjmować preparaty na erekcję?

O ile tabletki na potencję pochodzą z pewnego źródła i mają dobry, naturalny skład, można je stosować i cieszyć się z lepszej kondycji w sypialni. Pamiętajmy, jednak  aby przed przyjmowaniem takich suplementów skonsultować się z lekarzem, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Powinni to zrobić szczególnie mężczyźni, którzy chorują na dolegliwości układu krążenia. Jeśli przyjmujemy leki, także wymagana jest wizyta u specjalisty. Dobrze będzie skonsultować się z seksuologiem lub urologiem.