Jakie środki odchudzające są dostępne w sklepach?

Suplementy na odchudzanie są pewnie najczęściej wybieraną opcją, jeśli ktoś chce pozbyć się paru kilogramów. Od wielu lat cieszą się one wielką popularnością. Przedstawione na ich opakowaniach zgrabne sylwetki mamią nas wyglądem i zapewniają, że możemy wyglądać tak samo dobrze. Ale wiele osób, które zaczyna używać środki odchudzające nie zdaje sobie tak naprawdę sprawy, w jaki sposób działają. No, poza tym, że wspomagają chudnięcie. Jest to istotna sprawa, gdyż jej znajomość może nam pomóc odpowiednio wybrać suplement, który będzie nam odpowiadał i spełni nasze oczekiwania. Ogólnie rzecz biorąc środki na odchudzanie możemy podzielić na trzy większe grupy: środki przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej, produkty hamujące łaknienie oraz leki zmniejszające wchłanianie tłuszczu. Poniżej postaramy się przybliżyć jak działają i dla kogo są odpowiednie produkty wchodzące w skład wszystkich trzech wymienionych wyżej grup.

Preparaty wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej. Ich nazwa wywodzi się z angielskiego zwrotu ‘fat burner’ i właśnie pod taką nazwą często występują w sklepach internetowych. Bez wątpienia, są to jedne z najbardziej powszechnych suplementów na odchudzanie, pomagających w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Tego rodzaju środek odchudzający są odpowiednie dla osób, prowadzących siedzący tryb życia i dla osób, które ze względu na pewne schorzenia nie mogą dostarczyć organizmowi zbyt wiele ruchu. Ale przy ich spożywaniu przydałoby się zażywać choćby trochę ruchu – tyle, na ile pozwalają nam warunki.

Preparaty hamujące łaknienie. Produkty z tej grupy suplementów są skierowane do osób, które nie potrafią przestać jeść. Jeżeli widząc jakąś smakowitą potrawę albo przekąskę nie jesteś w stanie z niej zrezygnować, mimo że wiesz, że jej zjedzenie nie wpłynie korzystnie na twój organizm, to tego typu tabletki są przeznaczone dla Ciebie. Środki te ograniczają apetyt dzięki posiadanym w składzie substancjom aktywnym takim jak na przykład kofeina, guarana, ocet jabłkowy, wyciąg z fasoli czy chrom. Umożliwia to uwolnić się z pułapki ciągłego jedzenia. Zażywając te tabletki ważne jest także zastosowanie odpowiedniej diety.

Produkty ograniczające wchłanianie tłuszczu. Ten rodzaj środka odchuzającego przeznaczony jest dla osób, które gotowe są zmienić swój styl życia. Chodzi tu o odrzucenie nieodpowiednich nawyków żywieniowych i rozpoczęcie uprawiania sportu. Preparaty te połączone z taką aktywnością mogą zmniejszyć wchłanianie tłuszczu aż o 1/3. Co istotne, działają one tylko w obrębie układu pokarmowego, więc nie są zagrożeniem dla organizmu. Nie narażamy się więc na żadne skutki uboczne korzystając z ich pomocy.

Jak więc widać mamy bardzo duży wybór jeśli chodzi o produkty na odchudzanie. To, który z nich wybierzemy, będzie zależało w dużej mierze od tego, jaki tryb życia prowadzimy oraz od naszej diety. Właśnie dlatego przed zakupem konkretnego środka odchudzającego, warto zastanowić się czy na pewno damy radę zmienić nasze nawyki, zarówno w dziedzinie posiłków jak i uprawiania sportu. Pomoże nam to podjąć najlepszą decyzję i dostrzec efekty działania zastosowanych środków.