Jaki telefon biznesowy kupić?

Wybór sprzętu do firmy to nie lada wyzwanie, w końcu musi być praktycznie, ale większości z nas zależy także na dobrej jakości sprzęcie. Urządzenia w firmie takie jak telefon czy zestaw słuchawkowy są eksploatowane bardzo mocno, dlatego na takich rzeczach nigdy przesadnie nie należy oszczędzać. Jaki telefon do firmy wybrać? Czym się kierować podczas takich zakupów?

Telefon stacjonarny do firmy – jaki?

Wbrew niektórym opiniom telefony stacjonarne nadal cieszą się bardzo dużą popularnością. Chociaż nie są już tak powszechnie stosowanie, jak jeszcze kilka lat temu, to trudno wyobrazić sobie funkcjonowania firmy bez ich używania. Obecnie największą popularnością cieszą się telefony stacjonarne IP, które są nowoczesne i dają dużo możliwości. Taka technologia opiera się na sieci internetowej, w ten sposób realizowane są połączenia głosowe. Tak, więc  w tym wypadku wystarczy podłączenie do Internetu i to wszystko. Nie trzeba zmieniać okablowania, wzywać fachowców czy decydować się na skomplikowany montaż. Konfiguracji sieci możemy dokonać samodzielnie, to rozwiązanie jest bardzo praktyczne. Dzięki telefonom IP można w prosty sposób ograniczyć wydatki w firmie, bo połączenia krajowe i zagraniczne kosztują kilka gorszy. To dlatego tak wielu przedsiębiorców decyduje się na rezygnację z standardowej usługi operatorów. Jaki telefon kupić? Po pierwsze wcale nie musi być bardzo drogi, można wybrać model do 200 złotych, choć w tym wypadku cena zazwyczaj idzie w parze z jakością. Dobrze sprawdzi się na przykład taki za niecałe 500 złotych Polycom vvx 201. To bardzo porządny sprzęt, który obsługuje dwie linie SIP. Oferuje jakość dźwięku HD, ma tryb głośnomówiący, klawisze funkcyjne, przyciski ekranu głównego, regulację głośności, złącze słuchawkowe RJ9, złącze Ethernet. Polycom vvx 201 to dobry wybór, bo telefon został wykonany z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Dzięki temu można zwiększyć wydajność pracy oraz poziom obsługi klienta.

Na co zwrócić uwagę wybierając telefon do biura?

Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze jakość i rodzaj podłączenia. Dobrze sprawdzą się telefony IP. Jeżeli chcemy na przykład wdrożyć tę technologię, ale nie uśmiecha nam się wymieniać całego sprzętu, wówczas można zdecydować się na zakup adaptera, który rozwiąże sprawę. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne. Oprócz rodzaju podłączenia, trzeba zwrócić uwagę na przystosowanie telefonu do rozmów w kilka osób. Gdy zależy nam na sprzęcie za pośrednictwem, którego będziemy mogli wykonywać telekonferencje, trzeba mieć na uwadze wielkość sali konferencyjnej. Obecnie wybór jest bardzo duży także, bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze jest to, żeby nie wybierać pierwszego lepszego sprzętu, tylko dobrze przemyśleć sprawę, aby później nie żałować swojej decyzji.