Jak pozyskać samochód dla firmy?

Jeżeli dopiero zaczynamy swoja przygodę z działalnością gospodarczą i chcemy rozwijać swój biznes to z pewnością szukamy oszczędności i sposobów na finansowanie biznesu. W niektórych przypadkach niezbędny jest samochód, aby móc pracować. Choć leasing to myśl, która przychodzi nam do głowy, jako pierwsza to prawda jest taka, że możliwości jest dużo więcej. Chodzi o wynajem długoterminowy samochodów, który obecnie cieszy się dość dużą popularnością i trudno się temu dziwić. Dlaczego warto zdecydować się na wynajem samochodu zamiast na leasing?

Jakie są zalety wynajmu długoterminowego samochodu?

Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę różni się leasing od wynajmu długoterminowego. W pierwszym przypadku dokonujemy dzierżawy samochodu, to rodzaj umowy cywilnoprawnej, którą podpisujemy z firmą na określony czas. Zobowiązujemy się do uiszczania miesięcznych opłat, czyli rat leasingowych, a  po wygaśnięciu umowy możemy zdecydować się na wykup auta za określoną kwotę. Zazwyczaj koszty wykupu samochodu są dużo niższe, niż jego wartość rynkowa, tak więc takie rozwiązanie, jak najbardziej się opłaca. Raty leasingowe możemy wrzucić w koszty prowadzenia działalności gospodarczej, tak więc jest to niezwykle korzystna opcja pod względem podatkowym. Oczywiście takie rozwiązanie ma także pewne wady i na pewno zalicza się do nich to, że musimy sami zadbać o serwisowanie i dbanie o samochód, a także wymianę części itp. Co jeśli nie interesuje nas pozyskanie auta na stałe i nie chcemy zaprzątać sobie głowy takimi sprawami? Wynajem długoterminowy samochodu będzie w tym wypadku zdecydowanie dużo lepszą opcją. Choć może się wydawać, że to droższe rozwiązanie, to nie każdy bierze pod uwagę to, że dzięki temu można zaoszczędzić całkiem sporo czasu, który można przeznaczyć na przykład na rozwijanie swojego biznesu. Tak, więc w praktyce wcale nie są to pieniądze stracone, co więcej koszty nie są aż tak wysokie. Wynajem długoterminowy jest realizowany obecnie przez wiele firm, zatem z pewnością znajdziemy takie usługi, które będą nas w stanie zadowolić. Wybierajmy firmy sprawdzone, które cieszą się dużą renomą na rynku i mają dobre opinie wśród klientów. 

Wynajem długoterminowy – jak to działa?

Głównymi zaletami wynajmu długoterminowego aut są na pewno niższe opłaty, a także dużo mniej zobowiązań. Kolejna rzecz to szeroka oferta floty, takie firmy najczęściej posiadają na wynajem długoterminowy pojazdy osobowe, vany, a także modele dostawcze. W tym wypadku podpisujemy umowę i firma wypożycza na pojazd na określony czas, chociaż w tym wypadku nie jest nastawiona na sprzedaż samochodu można zdecydować się na takie rozwiązanie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby móc to zrobić. Bardzo istotną zaletą wynajmu długoterminowego samochodów jest także elastyczność, możliwość wyboru dodatkowych pakietów, dopasowania czasu trwania umowy do swoich potrzeb. Jeśli nasz samochód będzie uczestniczył w kolizji drogowej albo będzie miał usterkę, wówczas będziemy mogli liczyć na auto zastępcze, także nie spowoduje to zastoju pracy, czy jej dezorganizacji.