Implantologia – czy cennik implantów w Warszawie powinien być dla nas najważniejszy?

Nie da się ukryć, że bardzo poważnym incydentem jest utrata zębów, dlatego jeśli tylko do tego dojdzie konieczne staje się leczenie, a najlepiej gdy wykorzystuje się do tego implanty zębowe. Jest to metoda znana już od ponad pięćdziesięciu lat, dlatego jest doskonale rozwinięta, a dodatkowo najbardziej fizjologiczna. Mimo tego, że już teraz można powiedzieć – warto korzystać z implantologii, należy jednak dowiedzieć się o niej więcej, zanim poddamy się zabiegowi.

Nie można oczekiwać, że implantacja będzie tanim rozwiązaniem, dlatego też nie wszyscy z nas będą mogli sobie na to pozwolić. Jeżeli zatem nasz budżet jest dość ograniczony, warto zapoznać się z cennikami poszczególnych gabinetów, które z łatwością odnajdziemy w sieci. Wystarczy zatem wpisać w wyszukiwarkę internetową, chociażby – implanty Warszawa cennik, a wyświetli się nam lista wyników, prezentująca najpopularniejsze gabinety w naszej okolicy. To również świetna okazja, aby przeczytać opinie i rekomendacje poprzednich pacjentów, ponieważ tak samo jak i cena, istotna jest też jakość usług.

Co powinniśmy wiedzieć o naturalnych zębach i implantach?

Wszelkie źródła donoszą, że ludzkie zęby w liczbie 32, to jedyna słuszna ilość, która pozwoli nam na normalne funkcjonowanie. Wielu z nas, cierpi niestety na różnego typu wady zgryzu. Najczęściej jest tak, że spowodowane jest to brakiem miejsca na pełne uzębienie. Co więcej, w wyniku ewolucji nieco zmniejszył się rozmiar szczęki, co spowodowało, że obecnie osoba z 28 zębami, widnieje jako człowiek posiadający kompletne uzębienie.

Zęby można utracić w różnych sytuacjach, a w większości przypadków to brak higieny jamy ustnej, bądź też ogólne i miejscowe urazy. Natura braków nie uznaje, stąd funkcja utraconego zęba, będzie musiała spoczywać na barkach pozostałych. To z kolei prowadzi do miejscowych przeciążeń. Warto wiedzieć też, że już w wypadku utraty jednego zęba, ucierpią na tym nie tylko te przeciwstawne i sąsiadujące.

Gdy uzębienie człowieka jest niepełne, może dojść do komplikacji związanych ze stawami skroniowo-żuchwowymi, a to następnie może doprowadzić nawet do zmian w układzie nerwowo-mięśniowym szyi, czy też karku. Zmianom ulegnie również wygląd policzków, a czasami i układ ust. Jako, że organizm człowieka będzie próbował na różne sposoby wypełnić luki, zacznie przesuwać i wysuwać zęby.

Gdy na kość nie są przenoszone fizjologicznie żadne siły, ta będzie z czasem zanikać. Będzie zatem znacznie cieńsza, a dodatkowo jej wartość budowy i kształtu radykalnie spadnie. Może nawet dojść do tego, że problematyczna stanie się odbudowa zęba. Obecnie można jednak posłużyć się implantologią, która jest sposobem najbardziej fizjologicznym.

Czym są owe implanty zębowe?

Definicja mówi, że implant zęba to nic innego, jak sztuczna forma naturalnego korzenia zębowego. Implanty są wykonywane z tytanu w czystej postaci. Pod względem kształtu, może on przypominać nam np. walec, który posiada porowatą bądź gwintowaną powierzchnię. Gdy już implant zostanie wszczepiony, jego celem staje się doprowadzenie do procesu osteointegracji, czyli trwałego połączenia się implantu z kością. Wszczep ma też sprawić to, by siły szczęki miały szansę być przeniesione bezpośrednio na kość.